Letiště

Mezinárodní letiště Henriho Coandy v Bukurešti

Mezinárodní letiště v Bukurešti (Bucharest Henri Coandă International Airport, rumunsky Aeroportul Internațional Henri Coandă București, kód IATA: OTP,) je největší rumunské letiště co do počtu přepravených pasažérů. Letiště najdeme v bukurešťské čtvrti Otopeni, šestnáct a půl kilometru severně od centra Bukurešti. Do centra Bukurešti na nádraží Garage de Nord, se můžeme dostat vlakem „Henri Coanda Express“, který odjíždí z vlakové stanice, která je necelý kilometr od příletové haly, od této haly se na vlakovou stanici dostaneme autobusem. Jízdenku koupíme například v pokladně CFR a stojí 8,1 lei, v ceně jízdenky je i cena autobusu z letiště na vlakovou stanici. Cesta celkem trvá asi padesát minut.
Další, o něco rychlejší možností, jak se z letiště dostat do centra Bukurešti jsou expresní autobusy společnosti STB, a to autobusy č. 780, které jezdí z letiště na vlakové nádraží Gara de Nord a autobusy č. 783, které jezdí do centra města. Cena jízdenky je 3,50 lei. Musíte si zakoupit kartu Activ, viz stránka Doprava ve městě.
Web letiště: http://www.bucharestairports.ro

Mezinárodní letiště Aurela Vlaicua v Bukurešti

Druhým bukurešťským letištěm, které sloužilo pro civilní provoz a bylo centrem pro nízkonákladové letecké společnosti bylo do roku 2012 letiště Bucharest Aurel Vlaicu Airport (kód IATA: BBU), od roku 2012 slouží letiště pro obchodní provoz. Letiště, dříve známé jako Băneasa Airport nebo Bucharest City Airport, leží osm a půl kilometrů severně od centra Bukurešti.